ترشی از انواع چاشنی های خوشمزه و خوش طعم است و انواع مختلفی دارد. ترشی فلفل سبز از انواع ترشی ها با طعم متفاوت و ایده آل است در طرز تهیه ترشی فلفل سبز از فلفل سبز شیرین و نمک و ترخان و سرکه و سیر و ادویه ترشی و پودر فلفل قرمز استفاده می شود.

ترشی لوبیا سبز و ترشی بامیه و ترشی فلفل سبز از انواع ترشی ها با طعم متفاوت هستند و شما می توانید این نوع ترشی ها را با انواع پلو ها و غذاهای گوشتی میل کنید.

ترشی فلفل سبز خوش طعم و لذیذ

مواد لازم

  • فلفل سبز شیرین : ۵۰۰ گرم
  • ترخان : ۲ شاخه
  • نمک : ۵ قاشق غذاخوری
  • سرکه : به میزان لازم
  • ادویه ترشی : به میزان لازم
  • فلفل قرمز : ۱/۲ قاشق غذاخوری
  • سیر : ۷ حبه

طرز تهیه ترشی فلفل سبز

در روش تهیه ترشی فلفل سبز ابتدا فلفل ها را به خوبی بشویید سپس فلفل سبزها را با پارچه تمیزی خشک کنید. سپس نمک را به همراه ۶ قاشق غذاخوری آب در قابلمه ای مناسبی بریزید و قابلمه را روی حرارت قرار دهید تا آب به دمای جوش برسد و مقداری از آب تبخیر شود و بعد از مدت زمان ۷ دقیقه قابلمه را از روی حرارت گاز بردارید و قابلمه را در گوشه ای قرار دهید تا مخلوط آب و نمک به خوبی خنک شود.
فلفل سبز های خشک شده را درون آب و نمک سرد شده بریزید و درب ظرف را ببندید و ظرف را به مدت ۴۸ ساعت در یخچال قرار دهید تا تلخی فلفل سبز ها به خوبی از بین برود. در مرحله بعدی طرز تهیه ترشی فلفل سبز بعد از مدت زمان ذکر شده فلفل ها را آبکش کنید و با کمک دستمال تمیزی فلفل سبز ها را خشک کنید و روی فلفل ها را کمک سوزن و یا خلال دندان سوراخ کنید تا رطوبت آن ها از بین برود.

سوراخ کردن فلفل سبز
سپس فلفل ها را در ظرف شیشه ای درب داری قرار دهید و چند حبه سیر و مقداری ترخان در شیشه بریزید سپس فلفل سبزهای خشک شده را درون شیشه بریزید.

قرار دادن فلفل سبز ها در بطری

روی فلفل ها مقداری فلفل قرمز و ادویه ترشی بریزید و سپس روی فلفل سبز ها را با کمک سرکه پر کنید.

اضافه کردن سرکه به ترشی فلفل سبز

نایلونی را روی درب بطری شیشه ای قرار دهید و درب ظرف را به خوبی ببندید و ظرف را به مدت ۱۰ تا ۷ روز در یخچال قرار دهید.

ترشی فلفل سبز

طرز تهیه ترشی فلفل سبز خوشمزه و خوش طعم

نکات طلایی برای ایجاد طعم ایده آل و دلخواه

  • می توانید برای درست کردن ترشی فلفل سبز از فلفل قرمز شیرین نیز استفاده کنید که در این صورت بهتر است از مقدار مساوی فلفل قرمز و فلفل سبز استفاده شود.
  • برای خوش طعم شدن ترشی فلفل می توانید مقداری پودر سیر و موسیر به آن اضافه کنید.
  • توجه داشته باشید که ظرف شیشه ای ترشی و فلفل و ترخان ها باید رطوبتی نداشته باشند تا از کپک زدن ترشی جلوگیری شود.

دستور تهیه ترشی فلفل سبز

امیدواریم از طرز تهیه ترشی فلفل سبز در منزل نهایت لذت را برده باشید این ترشی را می توانید در کنار انواع پلو ها و ماکارونی و … میل کنید, برای مشاهده آموزش روش تهیه ترشی های مختلف به بخش انواع ترشی مراجعه کنید.

منبع : آرگا

منبع :

برگرفته از وب سایت آرگامگ بخش آشپزی

آرگامگ

نمایش مطالب مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *