قهوه ها انواع متفاوتی دارند که شما می توانید بنا بر ذائقه خود هر نوع دلخواه از قهوه را در منزل تهیه کنید . خواص قهوه بسیار زیاد است بنابراین بهتر است که شما در هفته چندین بار قهوه میل کنید. در این بخش طرز تهیه قهوه فرانسه را مشاهده خواهید کرد.

قهوه ترک و قهوه فرانسه از انواع قهوه های پر طرفدار هستند و این دو نوع قهوه برای پذایرایی در مهمانی ها و مجالس شما می توانند بهترین گزینه باشند. در این مطلب روش درست کردن قهوه فرانسه را به صورت مرحله به مرحله و به همراه نکاتی برای ایجاد طعم بهتر مشاهده خواهید کرد.

طرز تهیه قهوه فرانسه خوش طعم

مواد لازم برای ۲ نفر

قهوه فرانسه :۲ پیمانه
آب جوش : ۲ فنجان

طرز تهیه قهوه فرانسه

در مرحله اول طرز تهیه قهوه فرانسوی ابتدا پودر قهوه را در درون دستگاه فرنچ پرس بریزید.

قهوه فرانسه طرز تهیه قهوه فرانسه اموزش دم کردن قهوه فرانسه

سپس آب جوش با دمای ۸۰ یا ۹۰ درجه را به قهوه اضافه کنید و اجازه دهید که قهوه به مدت ۴ دقیقه دم بکشد.

روش تهیه قهوه فرانسه

بعد از این که قهوه به خوبی دم کشید باید آن را پرس کنید.

قهوه فرانسه با بهترین روش طرز تهیه در منزل

برای پرس کردن قهوه باید اهرم بالایی دستگاه را تا انتهای پارچ به سمت پایین فشار دهید با این کار قهوه فیلتر می شود و دانه های آن در قسمت پایین دستگاه قرار می گیرند.

دم کردن قهوه فرانسه به صورت تصویری و مرحله به مرحلهقهوه فرانسه خوش طعم

بعد از این که قهوه فرانسوی را پرس کردید آن را برای سرو در درون فنجان بریزید.

مراحل تههی قهوه فرانسه

نکاتی برای دم کردن قهوه فرانسه

  1. در طرز تهیه قهوه فرانسه حتما از قهوه فرانسوی اصیل استفاده کنید. برای این که مطمئن شوید قهوه فرانسوی اصیل را خریداری کرده اید مقداری از آن را روی سطح آب بپاشید اگر قهوه بر روی سطح آب باقی ماند که قهوه فرانسوی شما اصیل است ولی اگر ته نشین شود قهوه غیر اصیل است قهوه های غیر اصیل حتی جذب آب سرد هم می شوند.
  2. بهتر است که آب را با دمای ۸۰ یا ۹۰ به قهوه اضافه کنید. معمولا یک دقیقه بعد از خاموش کردن شعله کتری آب جوش به این دما می رسد.
  3. مقدار اندازه قهوه بستگی به ذائقه شما دارد بهتر است که برای هر نفر از ۷ گرم قهوه استفاده نمایید.
  4. برای دم کردن قهوه فرانسه می توانید از چوب دارچین نیز استفاده نمایید که باید چوب دارچین را به همراه پودر قهوه در دستگاه قهوه ساز بریزید. به جای چوب دارچین از پودر دارچین و شربت دارچین هم می توانید استفاده نمایید. برای این میزان قهوه ۴ عدد چوب دارچین در صورت تمایل استفاده نمایید.

مراحا تهیه قهوه فرانسه

قهوه فرانسه از انواع نوشیدنی های گرم است که شما می توانید این قهوه خوش طعم را به عنوان میان وعده و یا دسر میل کنید. در این مطلب طرز تهیه قهوه فرانسه را به شما عزیزان آموزش دادیم که امیدواریم از تهیه این قهوه در منزل نهایت لذت را ببرید. در صورت تمایل می توانید برای مشاهده آموزش تهیه انواع قهوه و نوشیدنی به بخش نوشیدنی گرم مراجعه کنید.

منبع : آرگا

منبع :

برگرفته از وب سایت آرگامگ بخش آشپزی

آرگامگ

نمایش مطالب مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *