طرز تهیه شیرینی توت به دلیل بدون پخت و ساده بودن بسیار راحت است و به خاطر طعم بسیار عالی این شیرینی طرفداران زیادی دارد با دستوری که ارائه می دهیم طعم های متفاوت آن را در منزل تهیه و از خوردن آن لذت ببرید.

طرز تهیه شیرینی توت

از جمله شیرینی های محبوب که سابقه چندان زیادی در قنادی ایران ندارند شیرینی ماکارون، شیرینی تارت میوه ای و همچنین شیرینی توت می باشند که در طی سال های گذشته طرفداران زیادی را در ایران یافته اند.

مواد لازم:

  • پودر بادام : ۱۵۰ گرم
  • پودر قند : ۱۰۰ گرم
  • گلاب :۱/۴ پیمانه
  • شکر : ۱/۲ پیمانه
  • خلال پسته : به میزان لازم
  • رنگ خوراکی : به میزان لازم

آماده کردن شیرینی توت

تهیه شیرینی توت

طرز تهیه شیرینی توت :

برای درست کردن شیرینی توت ابتدا مقداری از پودر بادام و پودر قند را در ظرفی می ریزیم و مخلوط کرده سپس برای هر توتی که می خواهیم آماده کنیم، در ظرفی یک مقدار از پودر بادام، پودر قند ریخته سپس گلاب را کم کم به آن اضافه کرده و مخلوط می کنیم تا خمیر یک دستی به دست آید که نه شل و نه سفت باشد. باید خمیر حالت چسبندگی داشته باشد. سپس رنگ و اسانس را اضافه می کنیم.

طرز تهیه شیرینی توت

طرز تهیه توت نارگیلی:

مقداری پودر نارگیل را با پودر قند مخلوط می کنیم و هم می زنیم به این مواد گلاب را کم کم اضافه کرده سپس از مواد به دست آمده به اندازه یک فندق برداشته در کف دست به شکل توت در می آوریم در شکر درشت می غلطانیم و در قسمت پهن توت پسته را فرو می کنیم.

طرز تهیه شیرینی توت

طرز تهیه توت پسته ای :

مقداری پودر پسته با پودر قند را باهم مخلوط می کنیم به پودر ها کم کم مقداری گلاب اضافه می کنیم سپس از مخلوط به دست آمده به اندازه یک فندق برمی داریم در کف دست به صورت اشک یا توت در آورده در شکر درشت می غلطانیم و در قسمت پهن آن خلال بادام فرو می کنیم.

آماده کردن شیرینی توت

طرز تهیه توت قرمز :

مقداری از پودر قند و پودر بادام را با ۲ قطره رنگ قرمز خوراکی مخلوط می کنیم سپس از خمیر به دست آمده به اندازه یک فندق برداشته و در کف دست به شکل اشک یا توت در می آوریم و همچون طرز تهیه شیرینی توت در سایر طعم ها، در شکر درشت می غلطانیم و در قسمت پهن آن خلال پسته یا بادام فرو می کنیم.

طرز تهیه شیرینی توت

طرز تهیه توت زعفرانی :

مقداری از پودر بادام و پودر قند را با چند قاشق زعفران دم کرده غلیظ مخلوط می کنیم تا رنگ دلخواه به دست آید سپس از مواد به اندازه یک فندق برداشته در کف دست به صورت اشک یا توت در می آوریم و در شکر درشت می غلطانیم و در قسمت پهن آن خلال پسته و یا بادام فرو میکنیم.

طرز تهیه شیرینی توت

در این مطلب طرز تهیه چند مدل شیرینی توت خوش طعم و ایده آل را برای شما همراهان گرامی آموزش دادیم آن را می توانید برای مهمانی ها و یا در عید نوروز تهیه نمایید.

منبع : برگرفته از وب سایت آرگامگ بخش آشپزی آرگامگ

نمایش مطالب مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *