سالاد ماکارون با مرغ و سالاد مرغ از انواع سالادهای خوشمزه و خوش طعم هستند که می توانید این نوع سالاد ها را به عنوان وعده غذایی اصلی نیز میل کنید. در طرز تهیه سالاد ماکارونی با مرغ از ماکارونی فرمی و مرغ و سیب زمینی و سس مایونز و تخم مرغ و ماست و خیار شور و جعفری و نمک و فلفل استفاده می شود و این سالاد مانند سالاد الویه طعم بی نظیر و متفاوتی دارد.

سالاد ماکارونی با مرغ طعم بی نظیر و متفاوتی دارد و جزء سالاد های محبوب و پرطرفدار است و شما می توانید این نوع سالاد را در منزل به راحتی تهیه کنید و از طعم بی نظیر آن در کنار اعضای خانواده خود نهایت لذت را ببرید.

طرز تهیه سالاد ماکارون با مرغ خوشمزه و خوش طعم

مواد لازم

 • ماکارونی فرمی : ۲ لیوان
 • سیب زمینی بزرگ خرد شده : ۱ لیوان
 • مرغ خرد شده : ۲ لیوان ( ۵۰۰ گرم )
 • سس مایونز : ۱ لیوان
 • تخم مرغ : ۲ عدد
 • ماست : ۱ لیوان
 • جعفری خرد شده : ۲ قاشق غذاخوری
 • خیار شور خرد شده : ۱ لیوان
 • نمک : به میزان لازم
 • فلفل : به میزان لازم
 • پیاز : ۱ عدد

طرز تهیه سالاد ماکارونی با مرغ در منزل

برای درست کردن سالاد ماکارونی با استفاده از گوشت مرغ ابتدا مرغ را با پیاز خرد شده و دو لیوان آب در قابلمه ای مناسب بریزید سپس نمک و فلفل را به مرغ اضافه کنید و قابلمه را روی حرارت گاز قرار دهید تا مرغ نیم پز شود سپس سیب زمینی بزرگی را از وسط نصف کنید و به مرغ اضافه کنید تا سیب زمینی و مرغ به خوبی پخته شوند و آب آن ها تبخیر شود. در مرحله بعدی طرز تهیه سالاد ماکارونی با مرغ بعد از اینکه مرغ و سیب زمینی مقداری سرد شدن آن ها را خرد کنید.

آب پز کردن سیب زمینی و مرغ

مقداری آب با دو قاشق نمک را در قابلمه مناسبی بریزید و بعد از اینکه آب به دمای جوش رسید ماکارونی فرمی را به آب اضافه کنید و اجازه دهید تا ماکارونی فرمی به مدت ۱۰ دقیقه در آب پخته شود سپس بعد از مدت زمان ذکر شده ماکارونی را آبکش کنید.

آبکش کردن ماکارونی فرمی برای تهیه سالاد ماکارونی

ماست و سس مایونز را در ظرف مناسبی بریزید و آن ها را به خوبی با یکدیگر مخلوط کنید و تخم مرغ های پخته را با دنده درشت رنده کنید و سپس تخم مرغ های رنده شده را به مخلوط سس و ماست اضافه کنید و خیار شور های خرد شده را به همراه جعفری به مخلوط سس اضافه کنید و همه این مواد را به خوبی هم بزنید تا با یکدیگر مخلوط شوند.

مخلوط کردن مواد سالاد ماکارونی

ماکارونی فرمی آبکش شده را به همراه مرغ و سیب زمینی خرد شده به مخلوط سس اضافه کنید و همه مواد سالاد را به خوبی با یکدیگر مخلوط کنید و سالاد ماکارونی آماده شده را به مدت ۲ تا ۳ ساعت در یخچال قرار دهید.

سالاد ماکارون با مرغ خوشمزه طرز تهیه سالاد ماکارونی با مرغ طرز تهیه سالاد ماکارونی با استفاده از گوشت مرغ

در دستور پخت سالاد ماکارونی با مرغ می توانید بعد از مدت زمان ذکر شده سالاد ماکارونی را از یخچال بیرون آورید و آن را به زیبایی و با کمک روش های تزیین سالاد ماکارونی برای سرو تزیین کنید. برای مشاهده آموزش طرز تهیه سالاد های مختلف می توانید در صورت تمایل به بخش انواع سالاد مراجعه کنید.

منبع : آرگا

منبع :

برگرفته از وب سایت آرگامگ بخش آشپزی

آرگامگ

نمایش مطالب مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *