لازانیا از غذاهای خوشمزه ای است که می توان آن را به روش های محتلف تهیه و آماده کرد. یکی از روش های آماده سازی آن، طرز تهیه لازانیا سوخاری است که بدون استفاده از فر و در مدت زمان کمتری آماده سرو می باشد.

مواد لازم

  • پنیر موزارلای رنده شده: یک پیمانه
  • قارچ حلقه ای خرد شده: یک پیمانه
  • نمک و فلفل: به میزان لازم
  • سس قرمز: برای تزیین
  • شیر(برای سوخاری کردن): یک چهارم پیمانه
  • شیر: دو سوم پیمانه
  • تخم مرغ(برای سوخاری کردن): یک عدد
  • پودر سوخاری: ۲ پیمانه
  • کره خرد شده: یک قاشق سوپ خوری
  • ورقه لازانیا: ۷ ورق

طرز تهیه لازانیا سوخاری

لازانیا سوخاری در واقع یک نوع لازانیا رولی است. برای تهیه لازانیا سوخاری می توان از انواع سبزیجات استفاده کرد و از این نظر شبیه به لازانیا سبزیجات می باشد. برای شروع طرز تهیه لازانیا سوخاری, یک قابلمه مناسب را از آب پر کنید. آن را بر روی حرارت قرار دهید. در ادامه بعد از جوش آمدن آب، ورقه های لازانیا را به همراه روغن و نمک در قابلمه بریزید و منتظر بمانید تا ورقه های لازانیا نرم شوند. آن گاه ورقه های لازانیا را آبکش کنید.

نحوه درست کردن ورق لازانیادر مرحله بعدی دستور پخت لازانیا سوخاری، تابه ای را بر روی حرارت بگذارید. کره را نیز در تابه بریزید. منتظر بمانید تا کره آب شود. در ادامه شیر را به کره حرارت دیده شده، اضافه کنید. نمک و پنیر موزارلای رنده شده را نیز به سایر مواد اضافه کنید. مواد را با هم مخلوط کنید و به خوبی هم بزنید.

مراحل تهیه لازانیا سوخاری

حالا تابه ای دیگر بردارید و مقداری روغن در آن بریزید. صبر کنید تا روغن داغ شود. قارچ های حلقه ای خرد شده را در تابه بریزید و تفت دهید.

ساخت سس لازانیادر مرحله بعدی طرز تهیه لازانیا سوخاری, ورقه های لازانیا را بر روی یک حوله تمیز قرار دهید. مخلوط پنیر را بر روی لازانیا بریزید و قارچ های تفت داده شده را بر روی پنیر بریزید.

ریختن مواد در ورق لازانیا آن گاه ورقه های لازانیا را به شکل رولی تا کنید.

رول کردن لازانیاجسم سنگینی بر روی لازانیا قرار دهید و آن را به یخچال انتقال دهید تا سفت شود. در ادامه، لازانیا را بعد از سفت شدن از یخچال بیرون آورید. ظرفی بردارید و داخل آن، تخم مرغ و شیر را میکس و یک دست کنید. آن گاه ظرفی دیگر را به پودر سوخاری اختصاص دهید.

یک تابه نسبتاً گود بردارید و به مقدار کافی در آن روغن بریزید. لازانیا را ابتدا در میکس شیر و تخم مرغ و بعد از آن در پودر سوخاری بغلتانید.

غلتاندن لازانیا در پودر سوخاریحالا باید لازانیا را در روغن داغ سرخ کنید.

طرز تهیه لازانیا سوخاری

توجه داشته باشید که روغن ریخته شده باید کل سطح لازانیا را بپوشاند و لازانیا در آن شناور باشد.

لازانیا سوخاری

بعد از سرخ کردن لازانیا می توانید برای سرو و تزیین آن از سس قرمز استفاده کنید.

دستور تهیه لازانیا سوخاریامیدواریم طرز پخت لازانیا سوخاری مورد پسند شما قرار گرفته باشد و این غذای خوشمزه را در آشپزخانه منزل تهیه و نوش جان بفرمایید. شما عزیزان می توانید با مراجعه به لینک انواع لازانیا از سایر مطالب مرتبط در سایت آرگا دیدن فرمایید.

منبع : آرگا

منبع :

برگرفته از وب سایت آرگامگ بخش آشپزی

آرگامگ

نمایش مطالب مرتبط بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *